Miasto fabrykArchiwum - 05.2007


Liga Światowa siatkówki w Łodzi

  2007-05-28 00:34:58  

Niespodziewana obecność na meczu: Polska - Chiny 3:2 (24:26, 25:20, 23:25, 25:16, 15:13). Spóźniony i z rozładowanymi akumulatorkami. Następnym razem będę przygotowany :-)

Dużo nas!
Wierny kibic i na przerwie podekscytowany!
Serw w wykonaniu Polaków
Tańce w przerwie ;-)
Naleśnikowy wieczór

  2007-05-13 17:37:20  

Przepis na naleśniki

Składniki:

  • mąka - niekoniecznie całą wykorzystamy - 1kg
  • jajka - z jajkami nie należy przesadzać - 3-4 szt.
  • mleko - sporo - 1 litr
  • cukier - ile kto lubi - 2 czubate łyżki
  • sól - szczypta
  • woda - gdyby zbrakło mleka
  • olej - tyle o ile

Narzędzia: duża miska/garnek, ubijaczka (można zastosować też mikser, ale wtedy zabawa w rozbijanie grudek odpada i trzeba uważać, aby nie ubić piany), wazówka, patelnia (najlepiej teflonowa), drewniana "łapka".

Przygotowanie: wrzucamy wszystko do miski - mleko, jajka, cukier, sól, sporo mąki. Mieszamy. Dosypujemy mąki/dolewamy mleka. Kręcimy i rozbijamy grudki tak długo aż ciasto będzie jedwabiste, płynne, ale jednocześnie gęste - wylewane z przechylonej wazówki musi mieć tendencje do ciężkiej zmiany kierunku strumienia. Na patelni podgrzewamy na średnim ogniu niewielką ilość oleju (łyżka maksymalnie). Na syczący olej wlewamy ciasto - nie za grubo, nie za cienko. Chwytamy za patelnie i płynnie ją przechylając, rozprowadzamy równomiernie ciasto na całej jej powierzchni. Przewracamy naleśniki drewnianą "łapką" lub zamaszystym ruchem patelnią (uwaga na nadmiar oleju). Gotowe naleśniki nadziewamy dżemem, twarożkiem owocowym, bitą śmietaną, jagodami (polecam!) lub wcinamy prosto z patelki - jak kto lubi ;-)

Ciasto na naleśniki
Nadzienie z jagód z cukrem
Naleśniki + wino półwytrawne
­Pełen naleśników talerz - dużo dobroci :-)
Blog Miasto Fabryk, Technicznie {nie zawsze}, Studenckie Radio Żak PŁ, RadioInternetowe.org, Uczelnie w Łodzi, Kina w Łodzi, Testy żeglarskie online, Najbliższe przedszkole w Łodzi Fanatical Code,
Copyright 2007-2011 . Teksty, grafika, zdjęcia, dźwięk i wideo na tej stronie objęte są licencją Creative Common Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 (o ile nie zaznaczono inaczej).
Creative Commons License