Miasto fabrykArchiwum - 05.2008


49 lat od studentów dla nie tylko studentów

  2008-05-12 10:43:22  

Radio, które według badań Radio Track SMG/KRC ma słuchalność zbliżoną do Radia Maryja (1% w Łodzi)... Radio, którego nie da się słuchać cały czas, gdyż nie wszystko co prezentuje jest do zniesienia (duża różnorodność, momentami zbyt duża i - jako to się popularnie ostatnio mówi - alternatywna)... Radio, które wychowało kilka pokoleń radiowców, realizatorów dźwięków, akustyków i innych osób specjalizujących się w mediach... Radio, które uczy pracy w grupie i daje niezłą szkołę życia... Radio, które dla niektórych jest jak rodzina... Radio nieprofesjonalne, a tworzone z pasją... Studenckie radio... Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej obchodzi w tym roku 49 lecie. Chyle czoła przed wszystkimi, którzy je tworzą i wspierają.

Plakat urodzinowy - 49 lat Studenckiego Radia Żak PŁ

Z okazji 49 urodzin Żak przygotował sporo imprez w Łodzi. Koncerty formacji Kot, Żerafał, Horny Trees, Searching for Calm, Woody Alien, TTCC Czarny Niejadek, Socteau Cirque w klimatach post-rap, avant-rock, avant-jazz, punk noise, elektronika czy emo. Do tego muzyka do filmów krótkometrażowych: Stwory grające do "Zmęczonej śmierci" oraz Puch tworzący oprawę muzyczną dla "Alicji w Krainie Czarów" i "Podróży na Księżyc". Zapowiada się ciekawie, inaczej, trochę awangardowo, ale nie w lansiarski sposób. Nie są to może wydarzenia dla wszystkich zjadliwe, jednak jak się czegoś nie spróbuje, to się nie dowie, czy to coś smakuje.

Więcej informacji o 49 Urodzinach Studenckiego Radia Żak PŁ na stronach żakowskich.
Czerwiowa majówka w mieście bez tramwajów

  2008-05-05 19:40:01   Komentarze (1)

Miałem tyle zrobić... i owszem zrobiłem wszystko, aby nie robić tego co powinienem. Ale tak to jest, gdy potrzeba siły... Co się odwlecze, to nie uciecze. Tytuł magistra też.

Buszując po zaprzyjaźnionych stronach natrafiłem na filmik, a może raczej teledysk/klip, zmontowany przez Smoke Detectora (Powsinoga), przedstawiający polski lud bawiący się przy dźwiękach niekoniecznie wtórnych. Folk pełną gębą. Gratuluję oka kamerzyście i wyobraźni montażyście.

A oto proszę Państwa, na scenie, bazującej na przyczepie tira, zespół Czerwie. I proszę ich nie mylić z lekko obleśnymi pustynnymi stworami z powieści Franka Herberta. Przy folkowych brzmieniach, przed sceną oraz w oknach pobliskich domostw ciekawa występu gawiedź - siedząca, bacznie obserwująca, powoli rytm łapiąca i podrygująca...
Blog Miasto Fabryk, Technicznie {nie zawsze}, Studenckie Radio Żak PŁ, RadioInternetowe.org, Uczelnie w Łodzi, Kina w Łodzi, Testy żeglarskie online, Najbliższe przedszkole w Łodzi Fanatical Code,
Copyright 2007-2011 . Teksty, grafika, zdjęcia, dźwięk i wideo na tej stronie objęte są licencją Creative Common Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 (o ile nie zaznaczono inaczej).
Creative Commons License