Miasto fabrykArchiwum - 04.2010


Dobry dzień...

  2010-04-25 23:35:37   Komentarze (2)

Intensywny, owocny, przyjemny, przyjacielski.
Pasja

  2010-04-24 00:46:03  

Le Tour De Scotland

Pasja nie zależy od specyfiki projektu. Pasja jest specyfiką ludzi. Niektórzy ludzie są uzależnieni od pasji, czerpią sens samych siebie z aktu bycia pasjonatą.

Być może Twoim wyzwaniem nie jest szukanie lepszego projektu lub lepszego szefa. Być może potrzebujesz doświadczyć, co to znaczy czuć pasję ["namiętność", "zaciekłość"]. Ludzie z pasją szukają sposobów na to, aby rzeczy stały się możliwe.

To kombinacja pasji i sztuki czyni kogoś "Linchpinem".

Linchpin: Are you indispensable? - Seth Godin, "The Myth of Project-Specific Passion", str. 92. Zdjęcie autorstwa Nicolasa Valentina
Kicked out

  2010-04-17 19:56:06  

a tribute to all who helped make this day wonderful

Nie przypadkiem szkoła jest jak praca, nie przypadkowo są w niej kierownicy i zasady, testy i kontrole jakości. Pracujesz dobrze, dostaniesz inną pracę (zdasz do następnej klasy), i rób dalej dobrze, a dostaniesz prawdziwą pracę. Pracujesz słabo, nie pasujesz, buntujesz się - jesteś wyrzucany z systemu.

Linchpin: Are you indispensable? - Seth Godin. Zdjęcie autorstwa nathij.
Szacunek

  2010-04-12 22:45:57  

Nie oglądam telewizji. Nie posiadam nawet telewizora.
Nie słucham regularnie radia. A nawet jak już gdzieś "leci", to jest dla mnie ono tłem lub nawet drugim tłem.
Nie zaczytuje się w codziennych przeklejkach z PAPu na portalach windujących wyniki Megapanelu.
Nie wypisuję na Twitterze, że właśnie chlupnęły w porcelanowej czeluści wczorajsze płatki z mlekiem.
Nie jestem też bogobojny, czy nawet wierzący...

Każdy katastrofę przeżywa inaczej...

Gdy latem 2007 roku w wypadku autobusowym zginęli pielgrzymi, prezydent ogłosił 3-dniową żałobę narodową. Zginęło 26 osób... Każda z nich została bohaterem, dopóki nie wyblakł tusz na papierze.

Czy dziennikarz musi być "pospolitym aktorem" albo "tanią prostytutką"?

Chylę czoło przed polskimi ofiarami, przed niezwykłymi w swej zwykłości ludźmi. Składam szczere kondolencje ich rodzinom.
Blog Miasto Fabryk, Technicznie {nie zawsze}, Studenckie Radio Żak PŁ, RadioInternetowe.org, Uczelnie w Łodzi, Kina w Łodzi, Testy żeglarskie online, Najbliższe przedszkole w Łodzi Fanatical Code,
Copyright 2007-2011 . Teksty, grafika, zdjęcia, dźwięk i wideo na tej stronie objęte są licencją Creative Common Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 (o ile nie zaznaczono inaczej).
Creative Commons License